Siūloma didinti baudas už greičio viršijimą ir vairavimą išgėrus

pol_red

Politikai ragina sugriežtinti atsakomybę už greičio viršijimą, pakartotinį per trejus metus vairavimą išgėrus, taip pat sugriežtinti atsakomybę vairuotojams, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, kai dėl jų kaltės žuvo žmogus.

Tokius Administracinių teisės pažeidimų ir Baudžiamojo kodeksų pakeitimų projektus Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai Antanas Matulas ir Alma Monkauskaitė. Projektų rengimą paskatino pastaruoju metu įvykusios skaudžios eismo nelaimės, kurių priežastis – greičio viršijimas ir neblaivių vairuotojų siautėjimas keliuose.

Projektu siūloma asmenims, viršijusiems leistiną greitį, didinti pinigines baudas. Asmenims, kurie pakartotinai per trejus metus vairavo išgėrę (nuo 0,41 promilės iki 2,51 ir daugiau), siūloma numatyti baudą nuo 1000 iki 1500 eurų su transporto priemonės konfiskavimu arba administracinį areštą nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu.

Pagal projektą, neblaiviems asmenims, pražudžiusiems vieną žmogų, siūloma skirti laisvės atėmimo bausmę nuo 7 iki 15 metų, o asmenims, pražudžiusiems du ir daugiau žmonių, skirti laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų.

Šios iniciatyvos autoriai tikisi, kad, įteisinus tokias nuostatas, sumažės eismo įvykių, kuriuos sukelia neblaivūs ar nustatytą greitį viršijantys asmenys.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 m. dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 303 eismo įvykiai. Tai sudaro 9,1 proc. visų užregistruotų eismo įvykių, per kuriuos nukentėjo žmonės. Per juos žuvo 45 žmonės, o 408 buvo sužeisti.

Komentarai
Kol kas komentarų nėra

Jūsų komentaras

Jei norite parašyti komentarą, prašome prisijungti:

arba užsiregistruoti.

Aktualijos

timthumb (2)

Dėl vežėjams aktualių problemų gabenant krovinius į Serbiją, Turkiją ir Šiaurės Makedoniją

Susisiekimo ministerija gegužės 28 d. organizuoja nuotolinį pasitarimą, kuriame bus nagrinėjamos problemos, susijusios su krovinių gabenimu į Serbiją, Turkiją, Š. Makedoniją ar tranzitu per šių šalių teritorijas, o taip pat leidimų kvotų nustatymo su šiomis valstybėmis aktualijos. Pasitarime kviečiami dalyvauti Užsienio reikalų ministerijos, LTSA, vežėjų asociacijų atstovai.

2024-05-10 7
0